ARTDEMOSSA 2015

11143165_721412567988095_4125101095336352550_n

  Arte, música y ambiente mágico en Valldemossa. Exposiciónes de pintura, fotografia, escultura e instalaciones en los jardines de la Cartuja. Música -jazz, étnica, coral , teatro, danza, en los rincones íntimos del pueblo.

Fuego y luz en la medianoche de los “dimonis” al ritmo de los tambores.

Venta de artesania.

Todo paseando por sus calles y plazas bajo una luz y un ambiente de fiesta y mágia.

 

VIDEO  oficial del que va ser el ARTDEMOSSA 2014

produït per The Organic Battery de Alejandro Dioscoridex:

 

 

 

VER VIDEO

 

 

 

 

log face

 

 

Programa:


18:30hs  Petit Artdemossa :
Davant Petit Hotel

c/d’Uetam

20:00hs  1, 2, 3…SUS!

Pregó a càrrec del glosador Andreu Xurí.
Recorregut interactiu de la mà de Circ Bover (acrobàcia, clown, malabarismes)

21:15hs   Actuació de la Coral de Valldemossa a l’Església de Cartoixa.

Gratuït

LA MIRANDA:


· ELS ARRABALEROS (Havaneres) // (21:20h)
· JÚLIA COLOM (Jazz-Soul) // (22:40h)
· HATTORI HANZO TRÍO (Rock-Surf) // (23:50h)
· TAVERNERS (Rock Català) // (01:00h)

SON MOSSÈNYER:


· L’INCENDI DE LES PAPALLONES
(Teatre – Exposició Art)
Text i Interpretació: Agnès Llobet
Direcció: Emilià Carilla
Art: Fco. Javier Barrera
passis: 21:45h // 22:30h
gratuït

· DE LAS HERAS & TUGORES + Benji Habichuela

(folk-recital guitarres) (23:50h)

PLAÇA DE CARTOIXA:


· ZEST (Pop-Rock Acústic) // (22:00h)
· JOAN COLOM TRIO (Jazz & Impro) // (22:30h)
· TRAMUNTANA (Rock Psicodèlic) // (23:30h)
· DA SOUZA (Rock) // (00:40h)
· E-MOTECH (Producte balear Dj Mix) (01:45h)

DANSA:

(Font de Cartoixa)


· CATERINA BARCELÓ + BELÉN MARTÍ ballen Chopin.
actuacions: 22: 44h // 23:11h // 23:55h //
· ANA BARROSO + MARTA REGUERA (Càdis) ballen Origami.
actuacions: 22:55h // 23:33h // 00:11h //

FUNDACIÓ COLL BARDOLET:

log fundacion

· MARY LAMBOURNE (Bossanova, Boleros) // 21:40h
· SAMUEL GOUGH (Pop-Rock, Blues) // 22:30h
· MARCO PAUL (Mèxic, Soul, Jazz) // 23:30h
· DESIREÉ DURAN (Soul / Jazz / Swing) // 00:30h

GOSPEL

(itinerant) THE SMOOTH VOICES
passis:


21:15h // Abeuredor
21:50h // Farmàcia
22:20h // Arc miranda
23:15h // Fundació Coll Bardolet
23:35h //Ajuntament

Plaça de Bartomeu Estaràs:- D j ’ s –


Les Rayons Uraniques (Electrònica Experimental) (21:15h)
Reventat i Volquete (21:45h)
Swaggy (22:45h)
BA-TU-CA-DA (00:00h)
Jacques VB (00:10h)

GLOSES I POESÍA  Plaça de Ramon Llull (Farmàcia):
passis:

22:15h // 23:45h
Tomeu Estaràs i Fernando Patuto
(Flauta i Guitarra Clàssica)


23:00h  MÀGIA:

enzo logo magia

Enzo Lorenzo
passis: 21:25h // 22:15h // 23:15h
(a l’Abeuredor)
Anthony Aredondo
(itinerant)


Teatre_


1.Paraula d’Arxiduc // Lectura Dramatitzada

Actors: Marga López i Miquel Àngel Torrens

Lloc: Museu Municipal (Accés als Corredors des dels Jardins de Cartoixa)

Duració 30’ – Horaris:


Passes 21:30h // 22:15h // 23:00h // 23:45h

Esdeveniment gratuït

Recollida d’entrades anticipades Dimecres, Dijous i

Divendres (22-23-24/07) a l’Ajuntament.

Aforament màxim: 40 persones

“Paraules, records, anhels i vivències de l’Arxiduc Lluís Salvador i de Catalina Homar us acompanyaran en aquesta lectura dramatitzada per Marga López i Miquel Àngel Torrens”.

______________________________

2. Performance “Quidoniperquè?”.


Intèrprets:
Antònia, Irene, Neus, Nuri, Maria Antònia, Maria del Mar, Marta, Pere Bru, Toni, Rosa.


Recorregut itinerant.